• DROMY ARTRO 750g

KOLAGEN + BOSWELLIA + MSM + GLUKOZAMINA ---> INTENSYWNA REGENERACJA I WZMOCNIENIE STAWÓW

219.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty - Jelenia Góra 0
Paczkomaty InPost 0
Przesyłka kurierska 0
Przesyłka kurierska za pobraniem 20
Zostaw telefon

KOMBINACJA SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH DLA WZMOCNIENIA APARATU RUCHU

!!! PRODUKTY DROMY NIE ZAWIERAJĄ ŻADNYCH SZTUCZNYCH DODATKÓW ANI KONSERWANTÓW !!!

 

Dromy Artro to preparat uzupełniający przeznaczony dla koni, o wysokiej zawartości peptydów kolagenowych, glikozaminoglikanów oraz witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które biorą udział w regeneracji tkanki łącznej, odżywiającej stawy, chrząstkę stawową, torebkę stawową, więzadła i ścięgna.

Koń w trakcie swojego życia (okres wzrostu, później treningu, kariery sportowej, ale także rekonwalescencji) poddawany jest  różnego rodzaju wysiłkowi, często w znacznym stopniu  obciążającemu jego kości, mięśnie, ścięgna i stawy.

Układ kostny koni jest swoistym „rusztowaniem”, a kości stanowią najtwardszy budulec ich organizmu. Powierzchnie kości przylegających do siebie w obrębie stawu pokrywa chrząstka stawowa, która zapobiega niszczeniu kości w wyniku tarcia i urazów. Jednym z czynników powodujących szybsze zużywanie się elementów budujących jej struktury jest aktywność ruchowa.

Chrząstkę stawową tworzą włókna zbudowane głównie z glukozaminy i chondroityny, które  pod względem chemicznym stanowią połączenie cząsteczek glukozy z aminokwasem. Wraz z wiekiem konia, ale też w wyniku nadmiernych obciążeń, włókna te ulegają skróceniu i stają się coraz rzadsze. Bolesność stawów pojawia się w momencie, gdy z jakiejkolwiek przyczyny właściwości poślizgowe oraz amortyzacyjne chrząstki stawowej ulegną pogorszeniu.

Dbanie o zdrowe stawy jest bardzo ważnym elementem opieki nad koniem.

Dromy Artro jest przeznaczony dla wszystkich kategorii koni, zwłaszcza sportowych i pracujących, bez ograniczeń wiekowych.

Niedostarczanie odpowiedniej ilości budulca służącego regeneracji chrząstki i wysychanie mazi stawowej prowadzą do postępującego zwyrodnienia warstwy chrząstkowej. W następstwie tego dochodzi do uszkodzenia chrząstki stawowej, co z kolei ogranicza funkcjonalność stawu. Pojawia się narastający ból w obrębie stawu oraz może nastąpić wtórne uszkodzenie otaczających tkanek (opuchlizna  stawów, miejscowo podwyższona temperatura ciała, zwiększenie ilości płynu w stawach).

Chrząstkę stawową należy zregenerować w taki sposób, by włókna uległy wydłużeniu i zagęszczeniu, na przykład dostarczając wraz z pożywieniem odpowiednich substancji uczestniczących w tworzeniu chrząstki.

Można to osiągnąć poprzez zastosowanie preparatu Dromy Artro o dużej zawartości peptydów kolagenowych, glikozaminoglikanów i skutecznych przeciwutleniaczy. Składniki te biorą udział w regeneracji tkanki łącznej i chrząstek stawowych, jednocześnie poprawiając ich właściwości mechaniczne i elastyczność.

Z kolei dodatek ekstraktu z Boswellia Serrata działa przeciwzapalnie i zwiększa ruchliwość stawów (głównie nośnych).

Witamina C przyczynia się do produkcji kolagenu oraz chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.

Magnez wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego, przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia i znużenia.

Witamina E chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.


Zastosowanie:

- w celu ochrony i regeneracji  chrząstek  stawowych, torebek, ścięgien i więzadeł

- w celu przyspieszenia gojenia tkanek uszkodzonych w wyniku urazu lub po zabiegach chirurgicznych

- w ostrych, przewlekłych lub zwyrodnieniowych schorzeniach aparatu ruchu

- w okresie intensywnego wysiłku

- u koni z ograniczoną sprawnością ruchową stawów


Uwagi do stosowania preparatu:

W związku z zawartością substancji należących do  grupy SYSADOA (symptomatic slow acting drugs for osteoarthritis) - wolno działające leki zwalczające objawy choroby zwyrodnieniowe stawów, zaleca się stosowanie 2 x rocznie przez okres  60 - 90 dni.

Produkt nadaje się do stosowania przy schorzeniach o charakterze przewlekłym.


Zalecane dawkowanie dla konia o wadze 550-600 kg25 g dziennie 

Zalecane dawkowanie dla psa o masie ciała 15-20 kg: 5 g dziennie 

 

Zawartość substancji czynnych w dawce dziennej 25 g:

Peptydy kolagenu

5000 mg

Chlorowodorek glukozaminy

3500 mg

MSM - methylsulfonylmethan

3000 mg

Boswellia serrata

2500 mg

Siarczan chondroityny

1500 mg

 

Opakowanie: 750 g


 • Swietne dzialanie juz po jednym opakowaniu.moj kon po zlamaniu pozbyl sie na okres jesieni sztywnosci opuchlizn i kulawizny.swietny produkt !!!!!!
  Karolina b. (2016-03-08)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Preparat w wygodnym i czytelnym opakowaniu, łatwość przechowywania. W pojemniku z miarką. Polecam
  Monika (2015-08-15)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena