• DROMY ELEKTROLYT 2500 g

ELEKTROLITY + WITAMINY + GLUKOZA + AMINOKWASY ---> SKUTECZNA REGENERACJA ORGANIZMU PO WYSIŁKU

175.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Czas realizacji zamówienia do 30 dni
Cena przesyłki 9.9
Odbiór osobisty - Jelenia Góra 0
Paczkomaty InPost 9.9
Przesyłka kurierska 9.9
Przesyłka kurierska za pobraniem 20
Zostaw telefon

SKUTECZNA REGENERACJA KONI SPORTOWYCH ORAZ ZAPOBIEGANIE ODWODNIENIU ORGANIZMU

!!! PRODUKTY DROMY NIE ZAWIERAJĄ ŻADNYCH SZTUCZNYCH DODATKÓW ANI KONSERWANTÓW !!!

>>> TERAZ NOWA, ULEPSZONA FORMUŁA <<<

Dromy Elektro-Aminolyte to starannie opracowany suplement wspomagający szybkie nawodnienie organizmu. Zawiera wszystkie zjonizowane formy soli mineralnych, chlorek, sód, potas, magnez, wapń, które są w postaci anionów i kationów, podobnie jak płyny ustrojowe konia.

Preparat podajemy w postaci roztworu izotonicznego wraz z wodą lub paszą, w celu uzupełnienia elektrolitów niezbędnych  do skutecznego i szybkiego nawodnienia, wspomagania przyjmowania płynów oraz  wyrównania poziomu elektrolitów wydalanych wraz z potem.

Elektrolity na bazie aminokwasów zawierają skoncentrowaną dawkę soli mineralnych, niezbędnych aminokwasów i witamin, które pomagają organizmowi normalizować metabolizm do optymalnego poziomu fizjologicznego.

Aminolity to połączenie  aminokwasów i elektrolitów, wydalanych  podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Są niezbędne do utrzymania prawidłowego poziomu wody w organizmie oraz odpowiadają za regenerację mięśni.

Elektro-aminolit to doskonały dodatek energetyczny, przywracający  procesy anaboliczne i hamujący  procesy kataboliczne. Zmniejsza ryzyko wystąpienia  kwasicy metabolicznej i sztywności mięśni wywołanej przez pirogronian i kwas mlekowy. Jest niezbędny  do utrzymania integralności mięśni w okresach dużego obciążenia i wymagających treningów. Pomaga złagodzić zmęczenie oraz przyspiesza i skraca czas  regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym.

Niezbędne aminokwasy rozgałęzione  BCAA: L-leucyna, L-izoleucyna i L-walina są ważne dla metabolizmu mięśni. Obniżony poziom elektrolitów i aminokwasów prowadzi do zmniejszonej wydajności koni z powodu odwodnienia oraz  problemów mięśniowych, takich jak miopatia czy gromadzenie się w nich  kwasu mlekowego.

Przeciwutleniacze, witaminy C i E pomagają chronić włókna mięśniowe, niszcząc „wolne rodniki”, będące szkodliwym produktem ubocznym pracy mięśni.

Straty elektrolitów znacznie wzrastają, gdy jest ciepło i podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, dlatego w takich okresach należy przywiązywać jeszcze większą wagę do regularnego podawania elektrolitów. 

Kiedy należy stosować Elektro-Aminolyt?

 • dla wspomagania szybkiego nawodnienia, 
 • dla wyrównania poziomu elektrolitów utraconych wraz z potem,
 • w okresach zwiększonego  obciążenia  siłowegoi wytrzymałościowego,
 • dla regeneracji mięśni po przebytej miopatii,
 • w stanach powodujących nadmierną potliwość (wysokie temperatury latem, choroby biegunkowe, choroby gorączkowe, sytuacje stresowe spowodowane podróżą/zmianą  otoczenia)

Skład: chlorek sodu, chlorek potasu, l-leucyna, l-izoleucyna, l-walina, magnez z wody morskiej MgO, zwapnione algi morskie litothamnium

Składniki analityczne: chlorki – (w postaci Cl–) 34,2%, potas – (w postaci K+) 8,57%, sód – (w formie Na+) – 17,1%, wapń – (w postaci Ca2+) 2,86%, magnez – (w postaci Mg2+) 4,29%

Dodatki odżywcze w kg:

witaminy: witamina C 20 000 mg, witamina E 9 000 mg

aminokwasy: BCAA L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina + glicyna: 22,7%

Dawkowanie dla koni o masie 550-600 kg:

 • lekkie obciążenie wysiłkiem fizycznym: 60g wymieszać z wodą / paszą
 • średnie obciążenie wysiłkiem fizycznym, umiarkowany klimat: 120g z wymieszać z wodą / paszą 
 • duże obciążenie wysiłkiem fizycznym, ekstremalny klimat: 180g z wymieszać z wodą / paszą

 Uwaga:

Nie podawać koniom przegrzanym i odwodnionym, suplement można podać dopiero po schłodzeniu i nawodnieniu konia.

Nie podawać koniom odmawiającym przyjmowania płynów i paszy.

Elektroaminolit nie zawiera cukru. 

Podawanie suplementu nie jest sprzeczne z przepisami FEI.

Opakowanie:2500 g

 • Serdecznie polecam! Produkt chętnie zjadany przez konia wybrzydzającego przy jedzeniu. Zaspokaja zapotrzebowania podczas wzmożonego wysiłku w wysokich temperaturach. Koń wypoczęty i chętny do pracy. Jestem bardzo zadowolona. Polecam!
  Anna C. (2016-09-13)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena